حنیف قریشی

حنیف فرزند پدری از پاکستان و مادری از انگلستان است . آثار حنیف دارای نثری روان و تاثیر گذار است که بی شک خواننده را راضی نگه می دارد .

قریشی فارغ التحصیل رشته فلسفه از آکادمی سلطنتی لندن است . او که تاکنون بیش از انتشار رمان به نوشتن نمایشنامه و فیلمنامه پرداخته است در سال ١٩٨١ برنده جایزه جرج دوین برای نمایشنامه حواشی شد .

در ١٩٨۴ کاندید اسکار بهترین فیلنامه برای لباسشویی زیبای من و در ١٩٩٠ بودای حومه نشینش جایزه وایت برد را برایش به ارمغان آورد . دومین کتاب تاثیر گذارش در ١٩٩۵ بنام آلبوم سیاه و نیز یک سال بعد داستانهای کوتاهش تحت عنوان عشق دوران غم منتشر شد .

کتاب نزدیکی که فیلنامه اش توسط نیکی کریمی به فارسی برگردانده شده یکی از آثار این نویسنده خلاق است که می توانید آن را بخوانید و از آن لذت ببرید .

نزدیکی داستان پایان رابطه مردی بنام جی است که حنیف قریشی آن را به زیبایی تصویر کرده است . از روی این کتاب فیلمی هم ساخته شد که در جشنواره برلین موردستایش بینندگان قرار گرفت .

 

/ 9 نظر / 19 بازدید
رضا صالحی

ابرهای خرانی در ذهن و روح من ابرهای خزانی سنگین و پر سایه...

سمیه

سلام من 2 سال پیش این کتاب رو خوندم فقط هم به خاطر اینکه اسم نیکی کریمی به عنوان مترجم روش بود اما انصافاً از حنیف قریشی خوشم اومد با اینکه از زبان یک مرد نوشته شده اما به روحیه من خیلی نزدیک بود و خوشم اومد/فقط از اسم کتاب خوشم نیومد

مردآرام

سلام با دسته گلي در دستم جلو وبلاگم ايستاده ام و نظرات ارزشمند شما را در مورد داستان "من...تو...او...يا شناسه هاي جداي زندگي من"را نگاه مي کنم. منتظرتان هستم. سبز باشيد

رام رام

عجیبه... من فکر نمی‌کردم هنرپیشه‌های ما کارهای دیگه‌ای مثل ترجمه هم انجام میدن... برام جالب بود...

امیر

sسلام من در حال تحقیق بر روی نویسندگان غربی هستم که در اثارشان دنیای مدرن را به نقد می کشند با توجه به اینکه شما رمان نزدیکی را مطالعه فرمود ه اید اگر ممکن است برداشت خودتان را در چند سطر برایم بفرستید مچکرم

payam

لذت بردم و استفاده کردم.شماتوی پیوندهای من هستین.به وبلاگم سربزنیدونظربدین.ممنونم.